Miłość. Jak wyrazić uczucie za pomocą słów?

Wyrażanie uczuć wielu osobom wydaje się bardzo trudne. Szczególnie jeśli pragniemy podkreślić naszą miłość do ukochanej lub ukochanego za pomocą słów. Niekiedy nie jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednich wyrażeń, a wtedy dopada nas dodatkowy stres i zdarza się nam powiedzieć coś, czego się później wstydzimy. Dobrze, jeśli są to słowa na tyle zabawne, aby w przyszłości opowiadać je, jako anegdotkę o początkach związku. Jak zatem unikać krępujących sytuacji.

Mądre słowa o miłości

Miłość jest opisywana od wieków, dzięki czemu dzisiaj mamy możliwość skorzystania ze słów osób, które doskonale radziły sobie z wyrażaniem uczuć. Z obrazowaniem miłości nie miał problemów James Patterson, który pisał: “Dzisiaj kocham Cię jeszcze bardziej niż wczoraj, a nie możesz sobie nawet wyobrazić, jak bardzo kochałem Cię wczoraj.”. Tego cytatu możemy użyć zarówno na początku związku, jak i w małżeństwie, które trwa od lat. Będzie pięknie prezentował się na karcie walentynkowej oraz w formie życzeń na kolejną rocznicę ślubu.

Jak powiedzieć komuś, że się kocha i tęskni?

Jeśli mamy pustkę w głowie i brakuje nam własnych słów, warto wykorzystać cytaty o miłości. Z pewnością bez problemu znajdziemy odpowiednie frazy w Internecie – pełne pasji, tęsknoty, wyrażające głębokie uczucia. Nasz chwilowy brak elokwencji, wywoływany bliskością ukochanej osoby, można ukryć ucząc się wcześniej odpowiednio dobranych zdań. Potrzebujemy ciepłego, uczuciowego tekstu do listu lub na kartkę? Wyszukajmy cytat, który zachwyci naszą drugą połówkę lub przyszłą żonę – cytaty wspaniale sprawdzają się w czasie zaręczyn.

Remedium na złamane serce

Miłość nie zawsze bywa szczęśliwa. Zdarzają się sytuacje, kiedy nie możemy być z ukochaną osobą, albo nasze uczucie jest jednostronne, nieodwzajemnione. Wtedy również warto sięgnąć po cytaty o miłości, dzięki którym jesteśmy w stanie przetrwać najgorsze chwile. Słowa, które niosą pocieszenie sprawiają, że łatwiej jest przejść do kolejnego etapu życia i zmniejszyć ból po stracie.

Miłość Porady
Poprzednie
Jak poderwać dziewczynę?
Następne
Miłość. Jak wyrazić uczucie za pomocą słów?